Podsumowanie finansowe podróży po Kanadzie

Kanada nie należy do tanich miejsc do podróżowania. Islandii co prawda nie pobija, ale to jedno z droższych miejsc w naszej podróży poślubnej.

Sposób podróżowania był podobny do tego w Islandii. Mnóstwo czasu spędzaliśmy w aucie. Jedynie w Montrealu i Toronto, które stanowiły kolejno początek i koniec naszej podróży korzystaliśmy z komunikacji miejskiej. Nie kupiliśmy gazu do kuchenki turystycznej – zdecydowaliśmy się stołować w restauracjach, a celem oszczędności korzystaliśmy z Walmarta, Subway’a i innych sieciówek fast foodowych. Tak samo jak w przypadku Islandii, tutaj również nie ma kategorii Zakwaterowanie, ponieważ noce spędzaliśmy u gospodarzy w ramach couchsurfingu lub w samochodzie.

Poniżej znajduje się wykres obrazujący, jaki procent całości poniesionych kosztów stanowiły poszczególne kategorie wydatków.

calosc - Podsumowanie finansowe podróży po Kanadzie

TRANSPORT

W tej kategorii znajdują się wydatki na paliwo (cena za litr benzyny w zależności od prowincji wynosi 3,3-3,8 zł), wynajem auta na 13 dni (bardzo dobrze wyposażony Chevrolet Cruze 2017, łącznie pokonaliśmy ok. 5000 km), bilety komunikacji miejskiej w Montrealu i Toronto, a kategoria Inne zawiera opłatę za przejazd mostem na Prince Edward Island (47 CAD, płatne przy wyjeździe z wyspy).

W Montrealu kupiliśmy 3-dniowy bilet, który oprócz komunikacji miejskiej obejmował również dojazd na lotnisko. To bardzo opłacalna opcja (19 CAD), ponieważ jednorazowy przejazd z lotniska do centrum kosztuje aż 10 CAD. W Toronto kupiliśmy dwa bilety jednodniowe (cena jednodniowego biletu wynosi 12,5 CAD). Oprócz biletu tygodniowego nie ma w sprzedaży innych kilkudniowych.

przechwytywanie - Podsumowanie finansowe podróży po Kanadzie

5przechwytywanie - Podsumowanie finansowe podróży po Kanadzie

JEDZENIE

Pozwalaliśmy sobie na luksus i stołowaliśmy się w restauracjach. Często jednak zastępowaliśmy je pieczonym kurczakiem z Walmarta, kanapką z Subway’a czy zestawem z McDonald’s. Śniadania zawsze przygotowywaliśmy sobie sami – po nocy w aucie była to kanapka, a w ramach couchsurfingu korzystaliśmy z kuchenki, przygotowując nasz śniadaniowy comfort food, tj. szakszukę. Kolacje najczęściej także sami przygotowywaliśmy, a okazyjnie jadaliśmy na mieście. Kategoria Restauracje zawiera wszystkie wydatki poza siecią Walmart, więc również wydatki w sieciówkowych fast foodach.

przechwytywa4nie - Podsumowanie finansowe podróży po Kanadzie

6przechwytywanie - Podsumowanie finansowe podróży po Kanadzie

ROZRYWKA

W tej kategorii znajdują się bilety wstępów, m.in. do Bazyliki Notre-Dame w Montrealu (6 CAD od osoby), Muzeum Atlantyku w Halifax (9,55 CAD od osoby), Zielonego Wzgórza w Cavendish (6,3 CAD od osoby) czy koszt przepłynięcia łodzią po Niagarze (29,32 CAD od osoby). W ramach Zorganizowanych Wycieczek wybraliśmy się na Free Walking Tour w Montrealu i Toronto, a ich kosztem jest napiwek, który daliśmy przewodnikowi. Poza tym w tej kategorii mieści się także oprowadzanie po Sugar Moon Farm (farmie, na której produkuje się syrop klonowy, 5 CAD od osoby). Kategoria Inne obejmuje np. przegraną w kasynie na jednorękim bandycie.

przechwytyw56anie - Podsumowanie finansowe podróży po Kanadzie

4przechwytywanie - Podsumowanie finansowe podróży po Kanadzie

KARTA SIM

Zawsze staramy się mieć Internet w telefonie, nie tylko w ramach WiFi, dlatego w Kanadzie również zaopatrzyliśmy się w kartę SIM. Pakiet obejmował 4,5 GB, nielimitowane rozmowy w Kanadzie oraz nielimitowane smsy międzynarodowe. Dostępne były korzystniejsze oferty, jednak obowiązywały tylko w ramach jednej prowincji – my przemieszczaliśmy się w obrębie pięciu. Kartę kupiliśmy na lotnisku.

3przechwytywanie - Podsumowanie finansowe podróży po Kanadzie

PRYSZNICE

Ten drobny wydatek obejmował skorzystanie z prysznica na basenie, gdy nocowaliśmy w aucie. Kolejny raz, dzięki uprzejmości pani z recepcji, weszliśmy za darmo.

2przechwytywanie - Podsumowanie finansowe podróży po Kanadzie

INNE

W tej kategorii znajdują się drobne wydatki na uzupełnienie kosmetycznych braków.

1przechwytywanie - Podsumowanie finansowe podróży po Kanadzie

Łącznie wydaliśmy 6 688 zł na 17-dniową podróż po Kanadzie dla dwóch osób . Do tej kwoty należy doliczyć bilet lotniczy, którego my nie uwzględniliśmy, ponieważ był to bilet w jedną stronę, a lot nie odbywał się z Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *